Wyniki badania PSA u męża
Mam pytanie do lekarza Urologa:mój mąz lat 56 ma PSA8,362 a poprrzedni wynik miesiąc temu miał 8,482 i miał antybiotyk,teraz go czeka biopsja z tym ze mial robioną biopsję dwa lata temu,która nic nie wykazała a wtedy PSA mial-5,4.Jak powinny wyglądac dalsze badania czy wykonac najpierw biopsję czy może MR i co mogą oznaczac te wyniki PSA.Bardzo proszę o odpowiedż,z góry dziękuję Anna K.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Artur Jeliński Urolog
73 poziom zaufania
Sam wyik PSA nic w sobie n ie oznacza ,mozna miec prawidlow i tez mona miec raka,,istton so jedzcze inne parametry np PSA wolne ,TRUS no i badanie per rectum watpliowsci niestety s.a chlebem powszednim urologa nietyko pacienta