Wyniki badania pulsoksymetrem HSR

Proszę o interpretację i zalecenia oraz wskazanie zagrożeń wynikających ze stanu układu krwionośnego z wyników badania pulsoksymetrem HSR: puls - 64; wysycenie tlenem - 94,18; st.objętości komora/aorta - 16,09; zastawka aorty - 5,19; indeks pulsacji - 2,09; indeks k1/k2 komora/aorta - 1,09; dynamika arterii - 13. Domyślam się, że szczególnie poz. 3 i 4 mogą świadczyć o czymś źle rokującym. Jestem mężczyzną, mam 62 lata. Dziękuję i pozdrawiam! Marian

Lek. Paweł Baljon

Witam! Podwyższony stosunek objętości komory do aorty najczęściej świadczy o zmianach wywołanych miażdżycą, cukrzycą i wskazuje na możliwość występowania wad zastawkowych. Pozostałe parametry także budzą pewne zastrzeżenia. Niepokojąco niska jest saturacja-wysycenie tlenem. Wskazana jest wizyta u swojego lekarza.