Wyniki badania stężenia cholesterolu w krwi

Czy poniższe wyniki stężenia cholesterolu są wskazaniem do stosowania statyn: kwiecień 2014 Cholesterol całk. 237 mg/dl HDL 44 mg/dl LDL 165 mg/dl Triglicerydy 138 mg/dl styczeń 2015 Cholesterol całk. 251 mg/dl HDL 47 mg/dl LDL 178 mg/dl Triglicerydy 131 mg/dl Suplementacja Omegą 3 nie pomogła.Dieta ubogotłuszowa,mało mięsa.Obawiam się skutków ubocznych statyn.

Milena Lubowicz

Proponuję porozmawiać z lekarzem rodzinnym, gdyż żeby dobrze zinterpretować Pani ryzyko sercowo-naczyniowe należy wziąć pod uwagę wywiad rodzinny, to czy Pani pali, czy są jeszcze inne choroby np: nadciśnienie. Na pewno ma Pani zbyt wysoki poziom LDL, to najbardziej niepokojące.
Pozdrawiam