Wyniki badania w kierunku kiły u 25-latka

Witam, mam pytanie odnośnie badań na kiłę otóż wykonałem badania w tym kierunku 40 dni po potencjalnym ryzyku( dotykałem kobiete opuszkami palców po łechtaczce bez tzw." palcówki" seksu nie było,całowania w usta ani w narządy plciowe też nie było) vdrl: ujemny, fta: ujemny, fta- abs ujemny, tpha: ujemny. Żadnych zmian na prąciu ani na palcach nie było. Wykonywać dalej badania w tym kierunku czy w tej sytuacji dać sobie spokój i się nie zadręczać?

Małgorzata Panek

Okres wylęgania kiły wynosi od 9 do 90 dni, średnio około 21.
Przy braku objawów i negatywnych wynikach badań, można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zakażenie.
Proszę pamiętać o stosowaniu zabezpieczenia, co uchroni Pana przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam