Wyniki bHCG po transferze zarodków

dzień dobry, jestem po transferze 2 zarodków, badanie beata hcg mam w 10 dobie jednak nie mogłam się doczekać i na własna ręke zrobiłam betę hcg w 6,5 dobie-wynik: 1,25 czyli bardzo wczesne stadium ciąży, w 8mej dobie beta tylko 0,40 ale progesteron dobry, lekarz prosił o powtórzenie bety 9,5 doba -progesteron dobry, beta 0,51 czyli wzrosła, proszę mi podpowiedzieć co to może oznaczać? dziekuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uważa się, że jeśli stężenie betaHCG we krwi we wczesnej ciąży wzrasta mniej niż ok. dwukrotnie co 2 dni, to istnieje duże ryzyko niepowodzenia ciąży. Warto jednak skonsultować się z ginekologiem oraz wykonać badanie USG by mieć pewność.