Wyniki biopsji cienkoigłowej

dostałam wynik po biopsji cieko igłowo w uzyskanym wyniku znajduje się nieco białkowej treści erytocyty i pojedycze wyrodniające komórki nabłona gruczołowego proszę o inepretacje tego wyniku
KOBIETA ponad rok temu

Na czym polega odrzucenie przeszczepu?

Po transplantacji organu, może się zdarzyć, że organizm biorcy odrzuca przeszczep. Dlaczego tak się dzieje? Na czym to polega? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Aby móc interpretować badanie muszę wiedzieć jakiego narządu ono dotyczy. BAC czyli biopsja aspiracyjna cienkoigłowa jest szeroko stosowanym badaniem do diagnozowania chorób i zmian różnych narządów. Komórki uzyskane w BAC nie są pochodzenia nowotworowego, ponieważ zarówno erytrocyty jak i nabłonek gruczołowy to normalne fizjologiczne komórki. Niestety bez wiedzy czego dotyczyło badanie nie można nic więcej powiedzieć.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Oczywiście wynik musi zinterpretować osoba kierująca na biopsję. Wynik musi być interpretowany włącznie z badaniem klinicznym, USG czy też mammografią. Wynik nie świadczy o niczym groźnym, brak cech patologii nowotworowej. Zmiana prawdopodobnie jest typu zwyrodnieniowego (biopsja nie określi w 100% czym jest zmiana).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Wynik biopsji nie budzi podejrzeń, zmiana w ocenie mikroskopowej jest łagodna. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem wykonującym biopsję, jak oceniał (na podstawie obrazu usg) zmianę i poprosić o dalsze zalecenia.
Joanna Jędrys

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty