Wyniki biopsji tarczycy

Witam odebrałam dziś wyniki Biopsji tarczycy i Wynik badania dwóch guzków tarczycy jest taki: Nodulus colloides oraz Skąpy koloid z domieszką krwi Bardzo proszę o interpretację tych wyników.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Guzki koloidowe związane są z nadmiernym rozrostem prawidłowej tkanki tarczycowej. Nie mają więc żadnych cech nowotworu złośliwego, pomimo, że czasem osiągać mogą znaczne rozmiary, budząc tym samym niepokój. Z pewnością konieczne jest monitorowanie stężenia hormonów tarczycowych.