Wyniki cytologii jeszcze raz

Witam, odebrałam wyniki badania cytologicznego. Wynik A1 B2 C2. Co to oznacza - czy jest wszystko w porządku? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Poprzednia odpowiedź: Lekarz Karolina Kropiewnicka-Buczek Witam! Upraszczając: występują u Pani łagodne zmiany zapalne. To tak jakby "dwójka" w cytologii Papanicolau. Czy ten wynik może być dlatego, że kilka tygodni przed badaniem, ok. 5, miałam opryszczkę płciową. Dodam, że badanie miałam 17 grudnia i miesiąc po badaniu znów miałam opryszczkę płciową, ale już dolegliwości były łagodniejsze niż za pierwszym razem.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisana przez Panią infekcja wirusem opryszczki może jak najbardziej wpłynąć na wynik cytologii. Najlepiej będzie, jeśli o szczegóły spyta Pani swojego lekarza.

Pozdrawiam!