Wyniki HCT, MCV, MCH, RDW i BAS

DD, prosze o interpretację wyniku morfologi: HCT - 36,9 MCV - 77 MCH - 26,35 RDW - 15,1 BAS# - 0,03 pozostałe wyniki mieszczą się w przedziale. DZiękuję

Szanowna Pani,
wynik wskazuje na niewielką niedokrwistość z niedoboru żelaza - częsta przypadłość u kobiet. Proponuję oznaczyć poziom żelaza i ferrytyny. Być może powinna Pani przyjmować lek zawierający żelazo - tylko po konsultacji lekarskiej.

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki