Wyniki histopatologiczne po usunięciu tarczycy

Jestem po usunięciu tarczycy. Otrzymałam wyniki histopatologiczne.1.Płat oznaczony nicią o wym. 6*4*4 cm na przekroju guzy, największy o śr. 3cm(27-34) 2. drugi płat o wym. 5*3*2,5cm na przekroju guzki,największy guzek o śr. 12mm(35-40). Rozpoznanie histopatologiczne. Ad1) Struma nodosa.Huethle celli adenomata. Ad2) Struma nodosa .Adenomata follicularia. Microcarcinoma papillare glandulae thyreoideae śr. ok 3mm.Postać częściowo otorebkowana.Najmniejsza odl. utkania raka od pow. tarczycy ok 3,5m

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tarczyca została usunięta w całości co dobrze rokuje gdyż w badaniu oprócz wola guzowatego wykryto także mikroraka brodawkowatego. Oczywiście w tym momencie konieczna jest dożywotnia suplementacja hormonów tarczycy.