Wyniki morfologii z rozmazem mikroskopowym

Witam! Odebrałam wyniki córeczki 6 miesięcznej. W morfologii z rozmazem mikroskopowym wykazano: % NEUTROCYTÓW 15.3 ↓ % 17.0-60.0 % LIMFOCYTÓW 67.7 67.7 % 20.0-70.0 % MONOCYTÓW 16.6 ↑ % 3.0-14.0 % EOZYNOCYTÓW 0.3 0.3 % < 7 % BAZOCYTÓW 0.1 0.1 % < 2 oraz w rozmazie ATYPOWE LIMFOCYTY i ocena miroskopowa rozmazu: NEUTR. PAŁ. 3 % NEUTR. SEG. 16 % MONOCYTY 14 % LIMFOCYTY 67 % czy wyniki są dobre???

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik może wskazywać na infekcję wirusową. W zależności od obrazu klinicznego oraz ilości limfocytów atypowych można podejrzewać mononukleozę. Rozpoznanie powinien potwierdzić pediatra, który zlecał badania i opiekuje się dzieckiem.