Wyniki MR kręgosłupa 45-latka
Witam,mam 45 lat i taki oto wynik MR;Lordoza lędźwiowa zniesiona.Na poziomieL2/L3 widoczna prawostronna dootworowa przepuklina krążka międzykręgowego(ok3mm)zwężająca prawy zachyłek boczny i otwór międzykręgowy,bez kolizji z nerwami rdzeniowymi.Na poziomieL5/S1widoczna tylno-prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego(ok2,5mm)modelująca worek oponowy,zwężająca prawy zachyłek boczny dotykająca nerwów rdzeniowych w prawym zachyłku bocznym

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon