Wyniki MR kręgosłupa piersiowego 28-latki
Witam, Proszę o pomoc dziś odebrałam wyniki RM kręgosłupa piersiowego w opisie mam " Tarcza T11/12 o cechach dehydratacji z centralnolewoboczną wypuklina powodująca ucisk poprzedniej części worka oponowego i brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego" czy to jest coś groźnego, czy czeka mnie operacja, mam 28 lat.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon