Wyniki poziomu INR i wskaźnika protombiny

Szanowni państwo tata dostal wyniki z lekarza i nie wiemy jak to czytac szanowni państwo pomóżcie ich odczytac co oni oznaczają jak sa nie zgodne . INR(ICD-9 G21) TATA MA 2,52 a jest chory , wskaźnik protombiny (ICD-9 G210 ma 44 .oraz czas protombinowy 32 szanowni państwo so oznaczają te oznaczenia i co oznacza jak sa nie prawidłowe bardzo proszę o pomoc z góry dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Tato przyjmuje leku wpływające na krzepliwość krwi np Acenokumarol lub Warfarynę to wynik INR na poziomie 2,5 jest prawidłowy. W innej sytuacji konieczne jest zgłoszenie się na wizytę do lekarza.