Wyniki prób wątrobowych 30-latki

Witam, kontrolnie zrobiłam siebie próby watrobowe, ponieważ przyjmuje leki euthyrox, glucophage xr. Ostatnio sumamed 9 tablicy, bo wykryto u mnie Ureaplasma spp. Po tym antybiotyku zrobiłam próby wątrobowe i bilirubina 1.30 ( norma do 1.10), ALT 33 ( NORMA DO 32), reszta w normie( dodam, że badania wykonałam na 2 dzień po odstawieniu antybiotyku). Nie mam zażółconej skóry. Jedynie co mogę dodac, że w listopadzie moje próby wątrobowe było w porządku. Moja mama miała kamicę żółciowa. Teraz biorę Unidox na Ureaplasma spp, więc nie wiem kiedy mogę powtórzyć badania. Mogę dodać również, że w okolicy wątroby ciągle czuję uwieranie czasem kłucie, czasem mam wrażenie, że przechodzi to jak zjem. Czy podwyższony wynik bilirubiny może być spowodowany lekami czy raczej kamicą bądź żółtaczka. Proszę o podanie badań jakie powinnam wykonać dodatkowo i kiedy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Po samym wyniku nie można rozróżnić, jaka jest przyczyna delikatnie podniesionej bilirubiny. Proszę powtórzyć badania z ok 4 tygodnie.