Wyniki prób wątrobowych przy wysokim cholesterolu

czy moje próby wątrobowe są zbyt wysokie ,czy powinnam martwic alt-46,ast25,ggt 72 i co one oznaczają mam jeszcze wysoki cholestrrol 228

Witam.
podane przez Panią wartości enzymów wątrobowych znacząco nie odbiegają od normy,. Czy ma Pani jakiekolwiek objawy ze strony wątroby tj,. bóle nadbrzusza prawego, wzdęcia, żółtaczkę, czy stosuje Pani jakieś leki przewlekle, używki (alkohol). Jeśli chodzi o cholesterol to poziom 228 g% jest nieco za wysoki, jednak w celu kompleksowej oceny gospodarki lipidowej należy wykonać lipidogram (oznaczenie cholest. całkowitego, HDL, LDL i TG)

pozdrawiam
Marcin Rutkowski