Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki przy boreliozie wczesnej

Witam serdecznie.

Chciałam zapytać, czy wyniki moich badań na pewno oznaczają boreliozę? Wynik testu ELISA: IgG – 10,9, IgM – 93,2 (co oznacza tak wysoki wynik?). Wynik testu western blot: IgG – negatywny, IgM – p 39, Bpa – graniczny, p 31, Ospa –pozytywny, p 25, OspC – graniczny. Chciałam też zapytać, czy pozytywny wynik IgM (przy negatywnym wyniku IgG) oznacza boreliozę wczesną? Dodam jeszcze tylko, że nigdy nie widziałam na sobie kleszcza. Pewnego dnia zaczęły mnie boleć stawy rąk i nóg i dlatego zrobiłam badanie na boreliozę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Szkoda, że nie dopisała Pani interpretacji - wartości referencyjne mogą się istotnie różnić w zależności od laboratorium. Wyniki Western Blot mogą faktycznie wskazywać na boreliozę wczesną, a to wraz z obecnością objawów klinicznych upoważnia do rozpoczęcia leczenia antybiotykiem.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy