Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa 37-latki
Witam serdecznie mam pytanie co do wynikow renozansu magnetycznego kregosłupa o to wyniki Kregosłup skrzywiony lewobocznie Skkralizacja L5 wokół spłaszczonego i odwodnionego zwyrodnieniowo krazka m-kregowego L4-L5 lewostronne zmiany zwyrodnieniowe II Typu wgModic na poznimie L4-L5centralno lewoboczna przepuklina z sekwestrem lewobocznym przemieszczonym dogłowowo do połowy wyskosci L4 i uciskiem lewych nerwow rdzeniowych .

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.