Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 24-latki
Witam, miałam robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego ze względu na ból i drętwienie rąk,bardziej ręki lewej od kilku miesięcy. Dostałam leki,nie powiem pomogły mi, rzadko kiedy drętwieją mi teraz ręce i bolą ale pracuję fizycznie i to może dlatego.Ostatnio jakoś poniżej karku bolą mnie plecy.Z rezonansu wynika że jest wszystko dobrze tylko niepokoi mnie --- c5 c6 niewielkie wypuklenia krążka miedzy kręgowego z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam