Wyniki RTG kręgosłupa 27-latki

Bardzo proszę o wytłumaczenie RTG. Na wyk. zdj. widoczna jest zachowana fizjol. lordoza L Rotacja odc. L kręgosłupa. Dyskopatia L4-5-S1, poza tym wys. przestrzeni m/trzonowych i trzonów kręgów L jest prawidłowa. Nasady łuków tylnych są zachowane. Na zdj. czynnościowych ograniczenie ruchomości do przodu i do tyłu, bez widocznej niestabilności więzadłowej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.