Wyniki RTG kręgosłupa a bóle prawej ręki

dzien dobry odebrałam wynik cyt. kyfoza wmiejsce fizjologicznej lardozy szyjnej . tworzace sie osteofity na przednio dolnej krawedzi c5 . czy to poważne zaznacze ze moja mama zmarła na liczne choroby koscne i stawowe .Ja mam coraz czesciej bóle odczuwalne od palców aż po bark prawej reki .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charaktery zwyrodnieniowy. Kifoza zamiast lordozy to dość poważna zmiana fizjologicznego wygięcia kręgosłupa. Konieczna jest konsultacja z ortopedą lub rehabilitantem.