Wyniki rtg kręgosłupa i zmniejszenie lordozy szyjnej
Witam, Mam 30 lat a oto wyniki badania rtg.Zmniejszenie lordozy szyjnej.Zmiany zwyrodnieniowe.Dyskopatia C5-C6-C7.Prawoboczne skrzywienie kregoslupa piersiowego.Prosze o informacje czy tj poważne.Z góry dziekuje.Jagoda

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon