Wyniki RTG kręgów szyjnych
Witam. Odebrałam wyniki rtg kręgów szyjnych - zaznaczone zwężenie tarczy C5 C6. Moje dolegliwości pojawiły się rano tydzień temu silnymi zawrotami głowy , wszystko krążyło wokół o wstawaniu nie było mowy , serce waliło strasznie. . Po 5 godzinach mogłam dopiero nieudolnie wstać. lekarz rodzinny zastosował leczenie -betaserc i bisocard.Mam pytanie , czy te dolegliwości ,mogą być objawem problemu z kręgosłupem i tymi wynikami ?.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon