Wyniki testa PAPP-a a amniopunkcja w 17 tygodniu ciąży u 42-latki
Witam, mam 42 lata i jestem w 17 tyg 3 ciąży. Dziecko rozwija się prawidłowo, NT wynosci 1,17 , z sercem również wszystko ok. ze względu na wiek lakarz prowadząca polecila mi wykonanie testu Pappa i wynik wynosi do 1 do 240 z biochemii a z wieku 1 do 55( nadmienię ze do testu pappa nie wzięto wyniku NT i robiłam usg wcześniej , za 2 tyg był test pappa. Kolejna wizyta potwierdzila ze wszystko jest ok, lekarz radzi mi jednak zrobić amniopunkcje ze względu na wynik 1 do240.Prosze o rade,Ella

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Muszę nadmienić iż kluczowe w tej sprawie jest jak rozwija się płód. Wszelkie, nawet niekorzystne wyniki testów przesiewowych to tylko ocena ryzyka. Nie oznacza to jednak iż jakakolwiek wada musi wystąpić. Rzeczywiście w Pani przypadku ryzyko to jest dość duże i stąd lekarz w obawie o dalszy rozwój ciąży kieruje na amniopunkcje. Tylko to badanie pozwala mieć 100%pewność co do dalszego rokowania.