Wyniki testów na depresję

Ostatnio troche sie zmienilem. Na poczatku tlumaczylem sobie ze brak apetytu,problemy z spaniem,koncentracja i podejmowanie decyzji bylo spowodowane przez problemy zdrowotne. Dzisiaj zrobile kilka testow na depresie za pierwszym razem wszyszedl stan ciezkiej depresji wiec postanowilem powtorzyc ale za kazdym razem wynik jest ten sam. Nie wiem dlaczego to pisze natomiast wiem ze testy nie sa twardym dowodem na dany stan psychiczny. Jesli ktos odpowie bede wdzieczny a jak nie to trudno.

Faktycznie ogólnodostępne testy diagnostyczne w kierunku depresji mają orientacyjne i uzupełniające znaczenie. W takim przypadku jak Pan opisuje mogą służyć do rozstrzygnięcia czy wskazana jest konsultacja psychiatryczna. Z Pana wypowiedzi wygląda, że jak najbardziej tak, zatem proponuję się zgłosić do specjalisty psychiatry w celu całościowego badania. Proszę pamiętać, że depresja to choroba, którą można i należy leczyć, a dostępne obecnie metody terapeutyczne cechują się dużą skutecznością i bezpieczeństwem. Rozumiejąc Pańskie obawy chcę podkreślić, iż istnieje realna szansa na poprawę Pańskiego samopoczucia.

Z tym, że nie dopatrzyłem się pytania a jedynie sam opis sytuacji. Jeśli pytasz czy masz depresję - to odpowiedź brzmi "nie wiem". Depresję trzeba zdiagnozować u odpowiedniego specjalisty - najlepiej psychiatra, psycholog kliniczny. Jeśli jesteś zdołowany i nie masz ochoty na nic - warto też spróbować się samemu zmotywować, odnaleźć się.

Możesz starać się rozwiązać problem na kilka sposobów ale przede wszystkim zalecam wizytę u dobrego terapeuty :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/