Wyniki testu na boreliozę a silny ból głowy i ugryzienie przez kleszcza

Witam.Ponad 2 lata temu męża zaatakował kleszcz. zrobił mu się rumień. dostał antybiotyk. Od ponad miesiąca ma bardzo silne bóle głowy, zawroty.Postanowił zrobić badania krwi z których nic nie wyszło, wszystkie wyniki wypadły prawnie,ale w związku z silnymi bólami głowy został skierowany do neurologa, a on zlecił badanie na bolerioze. Wyniki testu 1, bolerioza IgG 19,77, IgM 6,87, postanowił zrobić test western blot wyniki: p30 126 silne wybarwienie, test bornelia EUROLINE-WB IgG graniczne.
ponad rok temu

Bóle głowy i zawroty głowy teoretycznie mogą, ale nie muszą być związane z przebytym ukąszeniem przez kleszcza.
Wyniki testów na Borreliozę są graniczne. Może warto poradzić się specjalisty chorób zakaźnych, w Ambulatorium przy Szpitalu Zakaźnym
Jeśli bóle narastają, wskazane zgłoszenie się pilne do neurologa. Może będzie konieczne wykonanie punkcji lędźwiowej i zbadanie płynu mózgowo-rdzeniowego, badania na Borreliozę z płynu mózgowo-rdzeniowego.
Należy przeanalizować inne przyczyny bólów głowy, kontrolować ciśnienie krwi, wskaźniki zapalne we krwi. Konieczna kontrola neurologiczna.