Wyniki testu obciążenia glukozą w 31 tygodniu ciąży

jestem obecnie w 31 tyg ciazy mialam robiona glukoze 75g przed glukoza pomiar 82 a po 2 godz po glukozie 73. czy ten wynik jest w normie bardzo dziekuje za odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten jest prawidłowy, choć warto wykonać ponowne oznaczenie glikemii za miesiąc. Zastanawiając jest dość niski (relatywnie do wyjściowego) poziom glukozy po obciążeniu.