Wyniki usg doppler tętnic szyjnych

Witam, Jestem kobietą, mam 35 lat, miałam wykonane typ doppler tętnic szyjnych, oto opis lewa strona 2 mm a prawa 1,2 mm, z mojej pani doktor ust usłyszałam nie ciekawą opinię. proszę o konsultacje

Aleksander Ropielewski

Nie rozumiem opisu badania, czy podane wartości oznaczają grubość intimy tętnic, czy też światło tętnic? Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Witam serdecznie, kompleks intima-media 1.2mm świadczy o zagrożeniu miażdzycą, a 2.0mm to tak naprawdę "miękka" blaszka miazdżycowa. Nie operujemy, nie stentujemy. Zwężenia obserwujemy co 1-2lata. Stosujemy leki przeciwpłytkowe np. kwas acetylosalicylowy - zapobiegające powstawaniu skrzeplin w miejscu zwężenia i leki obniżające poziom cholesterolu LDL, np. statyny - by zahamować postęp miażdżycy, kończymy z paleniem tytoniu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog