Wypadające włosy

Witam! W czerwcu miałam robione badania hormonalne ze względu na trądzik. Okazało się, że mam podwyższony androstendion. Lekarz zapisał mi lek na obniżenie aldosteronu. Brałam 3 miesiące. Teraz odstawiłam i wypadają mi włosy. Co może być przyczyną? Odstawienie tych tabletek? Mam nieregularne miesiączki. Czy ten lek mógł mi też obniżyć estrogeny? Cera się poprawiła. Jakie zrobić badania? Kto lepszy - endokrynolog czy ginekolog? A może tabletki antykoncepcyjne o działaniu antyandrogennym by mi pomogły? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Lek, który Pani przyjmowała nie powinien wpłynąć na poziom estrogenów. Nieregularne miesiączki i wypadanie włosów mogą być objawami zaburzeń endokrynologicznych - być może obok podwyższonego androstendionu ma Pani także podwyższony testosteron. Tabletki antykoncepcyjne o działaniu antyandrogennym mogłyby być w Pani przypadku pomocne. Pyta Pani, kto lepszy: endokrynolog czy ginekolog... Obaj specjaliści potrafią leczyć takie dolegliwości. Istnieją też ginekolodzy specjalizujący się w endokrynologii - taki lekarz byłby najodpowiedniejszy do leczenia Pani dolegliwości.

Pozdrawiam!