Wypadanie płatka zastawki mitralnej, a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. U mnie także występuje wypadanie płatka z zastawki mitralnej. Dostałam od ginekologa tabletki antykoncepcyjne i na ulotce jest napisane ,że ryzyko zakrzepicy naczyń tętniczych zwiększa się przy wadach zastawkowych. Czy powinnam je brać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wskazane w takiej sytuacji. Zapis taki stanowi jednak ochronę producenta i nie oznacza, że coś kolwiek złego musi się wydarzyć.