Wypadanie włosów a badania diagnostyczne

Witam Mój problem dotyczy wypadania włosów, dziennie wypada mi ok. 100 włosów, najgorzej jest przy myciu i szczotkowaniu włosów. Używam szamponu z Garniera Neril włosy odrastają, ale niestety dalej wypadają. Byłam u dermatologa, ale niby wszystko jest wporządku (to dlaczego wypadają mi włosy???) Bardzo proszę o podanie mi badań jakie powinnam wykonać. Dziękuje z góry
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Nadmierne wypadanie wlosów może okresowo występować. Problem jest wówczas, gdy trwa wiele miesięcy i pojawia się przerzedzenie (łysienie). Często jest reakcją na stres, przemęczenie, złą dietę, przebytą infekcję (3-4miesiące wcześniej), zbyt częste zabiegi fryzjerskie typu rozjaśnianie, przedłużanie oraz stosowane leki. Należy również skontrolować stan swojego zdrowia, a w tym celu zgłosić się do lekarza na okresowe badania (np. morfologię, OB, poziom żelaza etc.). Ważne jest funkcjonowanie tarczycy (skontrolować okresowo TSH, FT3, FT4) oraz status ginekologiczny (czy miesiączki sa regularne i prawidłowe?). Aktualnie polecam wzmocnienie pielęgnacji, np. preparaty do wcierania w skórę głowy. W aptece dostepne są produkty różnych firm i w różnej cenie (np. Dermena, Novoxidyl, Revalid, Neoptide). Warto 1 lub 2x dziennie spryskać skórę głowy (nie włosy). Kurację należy kontynuować przez minimum 3 -4 miesiące. Proszę pamiętać, że na widoczny odrost czeka się 3 miesiące. Pozdrawiam.