Wypadanie włosów a nadczynność tarczycy

Witam. Mam 24 lata i od ok. 2 lat mam problem z wypadaniem włosow. Brałam różnego rodzaju suplementy diety na włosy, ale nie zauważyłam, aby mi pomagały. Mam okresy, kiedy włosy wypadają mi garściami, spokój 1-2 miesiące i znów wypadanie. Ostatnio wyrwałam sobie kilka grubych i sztywnych włosow. Moje włosy są długie (do pasa) i cienkie, dlatego mnie zastanawia skąd wzięły się te pojedyncze wyglądające jak drut wlosy??? Byłam raz u dermatologa, to przepisał mi kolejne tabletki na włosy, które dały tyle, co poprzednie preparaty. Przez ostatni rok leczyłam nadczynność tarczycy. Czy to może być powodem problemów z włosami?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Jednym z objawów nadczynności tarczycy jest właśnie osłabienie i wypadanie włosów! Dopóki skutecznie nie wyleczy Pani zaburzeń hormonalnych, dopóty kłopoty z włosami bedą nawracać. Dlatego przede wszystkim powinna Pani znaleźć dobrego endokrynologa, który zaleci odpowienią kurację. Być może dotychczasowe leczenie było nieskuteczne... Po przywróceniu równowagi hormonalnej stan włosów powinien ulec poprawie. 

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy