Wypadanie włosów a nadczynność tarczycy

Witam. Mam 24 lata i od ok. 2 lat mam problem z wypadaniem włosow. Brałam różnego rodzaju suplementy diety na włosy, ale nie zauważyłam, aby mi pomagały. Mam okresy, kiedy włosy wypadają mi garściami, spokój 1-2 miesiące i znów wypadanie. Ostatnio wyrwałam sobie kilka grubych i sztywnych włosow. Moje włosy są długie (do pasa) i cienkie, dlatego mnie zastanawia skąd wzięły się te pojedyncze wyglądające jak drut wlosy??? Byłam raz u dermatologa, to przepisał mi kolejne tabletki na włosy, które dały tyle, co poprzednie preparaty. Przez ostatni rok leczyłam nadczynność tarczycy. Czy to może być powodem problemów z włosami?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Jednym z objawów nadczynności tarczycy jest właśnie osłabienie i wypadanie włosów! Dopóki skutecznie nie wyleczy Pani zaburzeń hormonalnych, dopóty kłopoty z włosami bedą nawracać. Dlatego przede wszystkim powinna Pani znaleźć dobrego endokrynologa, który zaleci odpowienią kurację. Być może dotychczasowe leczenie było nieskuteczne... Po przywróceniu równowagi hormonalnej stan włosów powinien ulec poprawie. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty