Wypadanie włosów i pieczenie skóry głowy po farbowaniu

Czy to jakieś uczulenie na farbę, czy amoniak? Za każdym razem po farbowaniu włosów (farbuję od 15 lat, kiedyś farbami dostępnymi w sklepach, a od 6 lat u fryzjera renomowanymi produktami) wypadają mi włosy przez ok. miesiąc, a w trakcie nakładania farby jest pieczenie skóry głowy, które mija po zmyciu preparatu. Potem przez ok.1,5 tygodnia nic nie wypada, a później się zaczyna. Wypadanie trwa 1 do 1,5 miesiaca. Nie wiem, czy włosy są tak osłabione, czy jestem po prostu na coś uczulona. Ten cykl ciągnie się latami, teraz mam 34 lata i od marca nie obcinałam włosów ,bo po prostu nie muszę, same wypadły, choć w ich miejsce tak do uszu mam odrośnięte nowe włosy. Mam dużo siwych włosów, nie chcę wyglądać jak czarownica w XXI wieku. Czy jest na to jakieś lekarstwo?

Witam!

Niestety farbowanie włosów po części polega na niszczeniu ich... Nie jestem ekspertem w tej sprawie (bardziej zna się na tym dobry fryzjer lub kosmetyczka), ale z tego, co wiem, jednym z etapów działania farby jest naruszenie zewnętrznej warstwy włosa tak, aby ułatwić wniknięcie barwników do jego wnętrza. Bez tego kolor nie byłby wyrazisty ani trwały... Do tego dołącza się duży potencjał uczulający farb - często występuje podrażnienie skóry i cebulek włosów. Rozumiem, że nie chce Pani mieć siwych włosów. Powinna Pani używać preparatów bez amoniaku, o łagodnej recepturze. Proszę porozmawiać o tym ze swoim fryzjerem.  Proszę też rozważyć stosowanie szamponów koloryzujących - trzeba je stosować częściej, ale mniej niszczą włosy, zwykle nie zawierają amoniaku. Zapewne nie muszę też wspominać o stosowaniu odżywek do włosów (w aptekach dostępne są  odżywki o silnym działaniu przeznaczone dla osób, które mają bardzo poważne problemy z włosami - po chemioterapii).

Pozdrawiam!