Wypadanie włosów i swędzenie skóry głowy a wysoki poziom TSH

witam,wypadaja mi wlosy ,lamia sie i od nie dawna swedzi mnie skora glowy.Mialam raz 100 raz 75 dawke ,lecz tsh zwiekszylo mi sie na 8,45 i teraz biore eutyrox 100 dziennie.Prosze o pomoc jakie leki mam brac aby zatrzymac proces wypadania wlosow ,lamania,bo robia mi sie lyse miejsca i zeby nie swedzialo .Czy mam zwiekszyc dawke eutyroxu.dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przestrzegam przed samodzielnym zwiększaniem dawek leków a w szczególności tych przyjmowanych w chorobach tarczycy. Wypadanie i łamliwość włosów to niestety częsta przypadłośc towarzysząca niedoczynności tarczycy. Pomocne może okazać się dodawanie małej ilości olejku rycynowego do szamponu, którym myjesz włosy. Można oczywiście zastosowac bardziej wyszukane metody leczenie przy pomocy specjalnych kosmetyków. I tak na przykład warto wypróbować Vichy Dercos Szampon lub Loxon, 2% w płynie, na skórę głowy. Proszę także pozostawać pod kontrolą endokrynologa. Wszelkie wątpliwości co do leczenia choroby zasadniczej i ewentualnej modyfikacji dawki uzyska Pani od niego.