Wypadanie włosów i swędzenie skóry głowy przy podwyższonym TSH

witam, wypadaja mi wlosy ,lamia sie od dluzszego czasu ,a od nie dawna swedzi mnie skora glowy, mam podwyzszone tsh 8,45 i biore eutyrox 100 od nie dawna.Prosze mi pomoc zeby zatrzymac proces wypadania wlosow ,lamanie, swedzenie skory ,bo mam coraz mniej wlosow ,robia mi sie miejsca lyse.Czy mam zwiekszyc dawke eutoroxu .Prosze o szybka odpowiedz co mam brac,aby zatrzymac to wszystko i moze pobudzic wlosy do odrastania moje marzenie .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.
Jeżeli masz objawy sugerujące niedoczynność tarczycy radziłbym nie zwlekać z wizytą u endokrynologa, by móc jak najszybciej zmodyfikować leczenie. Jeżeli dojdzie do wyrównania hormonów tarczycowych, tj wprowadzenia Cię w stan eutyreozy, większość objawów ustąpi. Oznacza to, że włosy powinny się wzmocnić. Warto także zastosować preparaty wzmacniające włosy.
Pozdrawiam.

Witam,
problem może być związany z łojotokowym zapaleniem skóry. Proszę odwiedzić dermatologa, myślę, że wystarczą leki miejscowe.
Pozdrawiam