Wypadanie włosów po odchudzaniu

W lipcu i sierpniu odchudzałam się i bardzo gwałtownie schudłam. Od tamtej pory bardzo wypadają mi włosy. Straciłam już ponad połowę - jestem pewna. Od listopada biorę tabletki, jakieś ampułki z rzepą do wcierania i już mi mniej - o wiele mniej - wypadają, ale jednak nadal wypadają. Mam włosy do biustu, są one bardzo rzadkie i oklapnięte. Jestem załamana. Co mogę zrobić, by włosy jeszcze odżyły i co robić z nimi do czasu, kiedy nie odrosną nowe (chodzi mi o to, co robić, by nie były aż tak bardzo przyklapnięte)?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Rzeczywiście, wypadanie włosów może być spowodowane gwałtownym odchudzaniem się. Z drugiej strony minęło już pół roku od wakacji i organizm  miał sporo czasu, by wrócić do równowagi. Być może warto rozważyć wizytę u dermatologa, przyczyną utraty włosów mogą być różne schorzenia, np. zaburzenia hormonalne, ale także stres i nieprawidłowe odżywianie (aby utrzymać szczupłą figurę, należy stosować dietę niskokaloryczną, jednocześnie trzeba dostarczać organizmowi wszystkich potrzebne składniki odżywcze, mikroelementy itp.).

Co do pytania o "oklapnięcie włosów", to raczej należy je zadać fryzjerowi... Być może należałoby zmienić fryzurę lub stosować jakieś łagodne preparaty do stylizacji.

Pozdrawiam!