Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów przy anemii

Od 3 lat wypadały mi regularnie duże ilości włosów. Żaden lekarz przez ten czas nie potrafił mi pomóc  poprowadzić właściwego leczenia. 2 miesiące temu inny lekarz do którego się wybrałam stwierdził anemię. Biorę obecnie żelazo. Moje pytanie jest czy włosy, które wypadły odrosną? Muszę zaznaczyć, że naprawdę straciłam dużo włosów, na oko dla mnie została mi tak 1/4 włosów tego co wcześniej miałam. Czy po dłuższym leczeniu anemii da się jakoś pobudzić włosy do wzrostu? Czy cebulki są już 'martwe'? Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam.

Leczenie preparatem żelaza powinno przynieść skutek w postaci poprawy morfologii. Aby poprawić kondycję włosów należy przyjmować żelazo, aż do momentu wyrównania jego poziomu w organizmie. W trakcie terapii włosy powinny stopniowo zacząć mniej wypadać, dochodząc do fizjologicznego poziomu ich wymiany. Jeżeli mimo wyrównania poziomu żelaza w Pani organizmie wypadanie włosów nie ustąpi należy szukać przyczyny gdzie indziej.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy