Wypadanie włosów przy niskim poziomie żelaza

Zrobiłam badania, które wykazały poziom ponad normę TSH 3 generacji i bardzo niski poziom żelaza. Wizytę u endokrynologa mam za miesiąc, bo nie ma wolnych terminów. Aktualnie biorę witaminy, czy mogę coś jeszcze do tego dołączyć ? Czy moje włosy zaczną odrastać, czy nie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Proponowałabym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zajmie sie problemem niskiego poziomu żelaza. Do wyjaśnienia pozostaje przyczyna takiego stanu (? masywne miesiączki/ zaburzenia w podaży?)

Może Pani stosować odpowiednie szampony- przeciw wypadaniu włosów oraz stosować witaminy wraz ze skrzypem , działającym wzmacniająco na włosy i paznokcie.

Bardzo duże znaczenie ma jednak uregulowanie pracy gruczołu tarczowego. Po wizycie u lekarza i rozpoczęciu przyjmowania leków problemy z włosami powinny się w ciągu 1-2 miesięcy uspokoić.
Czego Pani życzę,