Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów: przyczyny

Witam, mam 27 lat. Przedstawiam wyniki badania: %WBC: 7.09; % NEUT:61,4; %LYMPH: 28,7; %MONO: 4.5; %EOS: 3.1; %BASO:0.4; %LUC:1.9; #NEUT:4.35; #NEUT:4.35; #LYMPH:2.04; #MONO:0.32; #EOS: 0.22; #BASO: 0.03; #LUC: 0.14 RBC: 4.27; HGB 12.4; HCT 36.1; MCV 84.5; MCH 29.0; MCHC 34.3; RDW 13.0; HDW 2.45; PLT 282; MPV 8.7 Bardzo proszę o pomoc. Od pewnego czasu wypadają mi włosy, czy powyższe wyniki badań mogą wykazać przyczynę? Z góry dziękuję.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Krystyna Gałązka
30 poziom zaufania

Witam!
Wypadające włosy mogą oznaczać, że brak w Pani organizmie witamin i mikroelementów. Nasz organizm jest już wyczerpany zimą i może być to naturalna jego reakcja. Proszę więc spróbować najpierw zastosować np. jakiś preparat skrzypu polnego i pokrzywy, można też pomyśleć o uzupełnieniu niedoboru magnezu w tym przejściowym zimowo-jesiennym okresie. Wypadające włosy mogą być oznaką niedokrwistości, lecz wyniki Pani badań na to nie wskazują. Ewentualnie można skontrolować tarczycę, bowiem często niedoczynność tego gruczołu daje takie właśnie objawy. Nie zaszkodzi, jeśli uda się Pani do lekarza i zrobi podstawowe badania.
Pozdrawiam!

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydział Lekarski.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy