Wypadanie włosów z powodu niedoczynności tarczycy

Witam chciałabym zapytac jakie sa szanse powstrzymania wypadania wlosów z niedoczynnosci tarczycy i zazyzwaniem euthyroxu. Endokrynolog twiderdzi ze nie mozna nic z tym zrobic. Wiele moich kolezanek leczy sie na niedoczynnosc i problem ten zostal zahamowany. Inne choroby sa wykluczone oraz inne badania typu estrogeny progesteron testosteron aldosteron androstendion sa w normie poziom TSH i FT3 IFT4 sie rowniez unormował. czasami wlosy wysnuwaja sie calymi pasemkami? Z góry dziekuje.

Wypadanie włosów często towarzyszy chorobom tarczycy i po wyrównania czynności tarczycy wypadanie włosów powinno uspokoić się . Włosy jednak regenerują się powoli i czasami musi upłynąć kilka tygodni, a naweta 3-4 miesiące zanim stam włosów ulegnie poprawie .