Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na afty

Witam serdecznie,
Po profesjonalnym wybielaniu, jeśli chce się osiągnąć idealny efekt estetyczny, konieczna jest wymiana wypełnień na jaśniejsze. Szczególnie w odcinku przednim.
Jeśli chcemy odbudować idealnie zarówno kształty zębów jak i ich kolor, to najlepszym rozwiązaniem są licówki.
Jeśli wypełnienia w tych zębach są rozległe, można pomyśleć także o koronach.
Proszę pamiętać, że wybielanie zębów bez wcześniejszego wyleczenia wszystkich zębów z próchnicy może wiązać się z poważnymi powikłaniami.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0

Licówki i korony nie są metodami wybielenia. To sposób na zmianę kształtu i koloru i należą do leczenia protetycznego.Proponuję podjąć decyzję razem ze stomatologiem, po badaniu stomatologicznym.Pozdrawiam

0

Podczas profesjonalnego zabiegu wybielającego wypełnienia nie podlegają rozjaśnieniu, więc aby uzyskać spójny efekt estetyczny, należy wymienić plomby na bardziej estetyczne ich wersje. Jeśli wypełnienia w zębach są znaczne lub sąsiadują ze sobą, najlepszym wyborem będą wypełnienia z porcelany lub kompozytu np. typu inlay, onlay, które są wykonywane przez stomatologa na wymiar z pomocą laboratorium. Jest to dobra alternatywa dla klasycznych plomb, która skróci też czas leczenia i nada zębowi naturalny wygląd. Warto też przemyśleć temat licówek, które sprawdzą się bardziej w zębach przednich. Ostatecznie metodę może Pani dobrać na konsultacji u stomatologa.

www.stankowscy.com.pl
www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy