Wyprostowanie lordozy szyjnej i drobne osteofity na krawędzi trzonu w wyniku RTG kręgosłupa

Witam ! Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badań RTG: kregosłupa C A-P, bok. Wynik:wyostrzenia w stawach unkowerterbtralnych.Wyprostowanie lordozy szyjnej.Ogniskowe zwapnienie wiązadła podłużnego przedniego na poziomie p/m C5/C6.Drobne osteofity na przedniej krawędzi trzonu C5. Z góry bardzo dziekuję.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie może sugerować chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Proponuję konsultację z lekarzem rehabilitantem.