Wyprostowanie lordozy szyjnej i drobne osteofity na krawędzi trzonu w wyniku RTG kręgosłupa
Witam ! Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badań RTG: kregosłupa C A-P, bok. Wynik:wyostrzenia w stawach unkowerterbtralnych.Wyprostowanie lordozy szyjnej.Ogniskowe zwapnienie wiązadła podłużnego przedniego na poziomie p/m C5/C6.Drobne osteofity na przedniej krawędzi trzonu C5. Z góry bardzo dziekuję.
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Badanie może sugerować chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Proponuję konsultację z lekarzem rehabilitantem.