Wypukła kość wyrostna i silny ból

od kilku lat na mostu po prawej stronie mam wypukla kosc ktora przeszkadza mi w zyciu co dziennym ten bol jest czasem nie do znoszenia. Byłam z tym u lekarza ale stwierdzili ze to kosc wyrostna. Miałam byc operowana ale bali sie ze klatka piersiowa zapadnie sie. Przeszkadza mi to w zyciu co dziennym nie moge wykonywac przez to prac fizycznych i urusł
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Choroba jest trudna w leczeniu, dlatego już samo zmniejszenie dolegliwości jest sukcesem. Stosuje się rehabilitację leczniczą z zastosowaniem masaży i ultradźwięków (terapia ultradźwiękowa oraz leczenie falą uderzeniową to skuteczne metody walki z dolegliwością, jednak należy pamiętać, że istnieje możliwość nawrotu choroby). W przypadku nasilonych dolegliwości wykorzystuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne w postaci maści. Leczenie jest długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. W świeżych przypadkach można zastosować miejscowe obstrzykiwanie punktu bolesnego lekami przeciwzapalnymi (tak zwaną blokadę), najczęściej glikokortykosteroidami.