Wypukła zmiana z czarnymi kropkami na plecach - co to może być?

Witam, na plecach mojego męża zauważyłam niepokojącą zmianę ale trudno mi go przekonać do wizyty u lekarza ponieważ uważa że wyolbrzymiam problem. To wypukła zmiana i czarnymi kropkami na obrzeżu. Martwię się że to coś niebezpiecznego.

być może to znamię melanocytarne? czerniak?, niestety bez badań nie pomogę, proszę udać się z mężem do dermatologa