Wypukłe dolne partie brzucha

mam wypukły brzuch na dole, pływam i nie wiem od czego on jest? Słodyczt staram się nie jeść!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wypukły brzuch może być wynikiem odkładania się tkanki tłuszczowej ( symetrycznie rozłożonej) lub przepukliny brzusznej ( widoczne wypuklenie po jednej stronie) . Warto także pamiętać iż pospolite wzdęcia lub zaparcia mogą powodować uwypuklenie jamy brzusznej.

Witam. Jeśli jesteś szczupłą osobą, utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Pamiętaj jednak, że każdy ma inną budowę ciała i być może fizjologicznie Twój brzuch nie jest płaski jak deska - może np. lekko odstawać, ale niekoniecznie z przyczyny nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pływanie to bardzo dobry rodzaj aktywności fizycznej na brzuch i nie tylko, dodaj do niego ćwiczenia siłowe. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.