Wypukłe dolne partie brzucha

mam wypukły brzuch na dole, pływam i nie wiem od czego on jest? Słodyczt staram się nie jeść!
ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wypukły brzuch może być wynikiem odkładania się tkanki tłuszczowej ( symetrycznie rozłożonej) lub przepukliny brzusznej ( widoczne wypuklenie po jednej stronie) . Warto także pamiętać iż pospolite wzdęcia lub zaparcia mogą powodować uwypuklenie jamy brzusznej.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam. Jeśli jesteś szczupłą osobą, utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Pamiętaj jednak, że każdy ma inną budowę ciała i być może fizjologicznie Twój brzuch nie jest płaski jak deska - może np. lekko odstawać, ale niekoniecznie z przyczyny nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pływanie to bardzo dobry rodzaj aktywności fizycznej na brzuch i nie tylko, dodaj do niego ćwiczenia siłowe. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty