Wypuklina krążka międzykręgowego w wyniku badania kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam, proszę o interpretację badania KT kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego: Badanie wykazuje nieznaczną koncentryczną wypuklinę krążka m-kręgowego L4/L5. Uchwytnych danych dla konfliktu krążkowo-korzeniowego nie stwierdza się. Wymiary kanału kręgowego w granicach normy. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe stawów m-kręgowych L4/L5 i L5/S1. Torbielki oponowo-korzeniowe w kanale krzyżowym na poziomie S2, maksymalnej wielkości 12 mm. Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.