Wypukliny krążków i zmiany zwyrodnieniowe
Witam, od 3lat po przepracowaniu,mam problem z którym zdążyłem się już pogodzić, jednak od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy z moimi nogami. Nie mogę zginać lewego kolana na boki(silny ból w dole podkolanowym) zaś prawa noga wyadaje mi się słabsza i od kilku tyg mam potworny ból na wysokości piszczeli,po 10 min chodzenia kuleję jak połamany i nie mogę nawet wcisnąć pedała w samochodzie. MR kręgosłupa: wypukliny krążkówL1-L5, przepuklina S1,L6,S2,zmiany zwyrodnieniowe, lordoza spłycona itd

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon