Wypukliny szerokie i wyrośla kostne uciskające rdzeń i modelujące worek oponowy, rdzeń zniekształcony

Witam, z powodu nocnego dretwienia palców rąk i nóg neurolog zlecił MR kręgosłupa szyjno-piersiowego , badanie wykazało wypukliny od C2 do C7 , C3-C4,C4-C5,C5-C6,C6-C7 wypukliny szerokie i wyrośla kostne uciskają rdzeń i modelują worek oponowy, rdzeń zniekształcony ze zmiana ogniskową C4-C5 jako wyraz mielopatii szyjnej. zalecenie pilnej operacji. Czy powinnam robić operację w trybie pilnym ? jaka jest szansa na powodzenie ? jakie moga byc powikłania ?. Pozdrawiam Anna z Warszawy, l.48.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.