Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

Dzień dobry, ostatnio przeglądałem różne oferty pracy i rzuciło mi się w oczy, że w niektórych miejscach wymagana jest książeczka sanepidowska. W związku z tym, że jestem na etapie zmiany pracodawcy doszedłem do wniosku, że taka książeczka mogłaby być dla mnie pomocą w znalezieniu nowej pracy. Mam tylko jeden problem. Nie wiem jak wyrobić książeczkę sanepidowską, jak wygląda dokładnie cała procedura i gdzie się powinienem udać? Na czym polega wyrabianie książeczki sanepidowskiej? Czy są przy tym wykonywane jakieś badania, a jeśli tak to jakie? Jaki lekarz zajmuje się wyrabianiem książeczki sanepidowskiej? Może jest to jakaś instytucja? Ile mniej więcej trwa cały proces, czy może książeczka jest wyrabiana od ręki? Bardzo proszę o informację jak wyrobić książeczkę sanepidowską. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowny Panie,
W celu wyrobienia książeczki sanitarno-epidemiologicznej wymagane jest wykonanie badania na nosicielstwo bakterii Salmonella i Shigella, a następnie z wynikiem należy zgłosić się do lekarza medycyny pracy, który wypełnia książeczkę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy