Wyrastanie zęba dodatkowego u 4-latka

Witam, Potrzebuje jakiejś rady . . . co mam dalej zrobić Wczoraj wybrałam się z 4 letnim synem do prywatnego stomatologa sądząc że wychodzi mu już jedynka a ma jeszcze mleczaka. Dentysta stwierdził że to nie jest jedynka jest to ząb dodatkowy i powiedział że to się "jakoś" nazywa(zapomniałam tej nazwy) i że być może jest to choroba. z tego wszystkiego nie zapytałam co mam dalej zrobić gdzie iść. proszę o pomoc

Mesiodens (ząb pośrodkowy) – ząb nadliczbowy umiejscowiony w linii pośrodkowej pomiędzy zębami siecznymi szczęki (rzadziej żuchwy). Watro wykonać RTG tej okolicy aby dokładnie sprawdzić przed usunięciem. Zęby nadliczbowe najczęściej usuwamy i nie powinno być z tym problemu.

Witam.W tym wieku dziecko raczej nie będzie nosilo zadnego aparatu,bo nie rozumie po co to jest potrzebno.Dopiero jak będzie kojazyc i chcieć,mozno mu zalozyc aparat i liczyc na to ze będzie nosic.Wiec ma Pani minimum rok-dwa żeby wyjasnic problem i przystapic do skutecznego rozwiązania ,a maksimum kilka lat.Napewno trzeba zrobuc zd.pantomograficzne,ale zdecydowanie później.Pozdrawiam.Z poważaniem Igor Astaszew.

Witam. Proszę udać się jeszcze raz do tego dentysty i dopytać szczegółowo o co chodzi i co dalej robić. Z Pani pytania trudno wywnioskować co to za choroba.